Rychlé vyhledávání
Měna CZK
Kategorie
Newsletter Odhlásit odběr

Tipy jak správně vybrat vhodnou podprsenku

Tipy jak správně vybrat vhodnou podprsenku

Před samotným objednáním podprsenky si prosím přečtěte následující užitečné rady. Určitě Vám usnadní výběr a pomohou při rozhodování.

1. Velikost obvodu

Velikost obvodu změříte běžným krejčovským metrem, a to nejlépe na holém těle těsně pod prsy. Věřte nám, že na správně změřeném obvodu podprsenky opravdu záleží. Můžete tak například předejít tomu, že by se Vám jinak zadní díl podprsenky posouval směrem k lopatkám nebo se ramínka nepříjemně zařezávala do kůže.

2. Velikost košíčků

Vybrat správnou velikost košíčků je alchymie. Jsou-li košíčky malé, prsa z nich vypadávají, u velkých košíčků zase nepříjemně odstávají. Vhodně zvolený košíček je takový, který pojme prso v jeho celé velikosti. Velikost košíčku měříme přes hrudník v místě prsních dvorců. Nedoporučujeme Vám měřit prsa ve vyztužené podprsence, protože velikost pak bude zkreslená!

3. Nastavení ramínek

Další kritérium vhodně zvolené podprsenky tvoří ramínka, a to zejména u žen s většími prsy. Ramínka musí prsa dobře nést a nesmějí se nám zařezávat do kůže.
U větších prsou se doporučují širší ramínka a vždy by se mělo dbát na jejich vhodné utažení. Klouže-li nám podprsenka, pomoci nám může fixační sponka ramínek.

4. Kostice

Kostice prsa v košíčcích nesou a dodávají jim správný tvar. Opět je vhodné zvolit optimální velikost, neboť malé kostice způsobují pod prsy otlaky, veliké pak nepřiléhají k obvodu hrudníku a mají tendenci odstávat.

Dalším dobrým rádcem Vám můžou být velikostní tabulky, které jsou k dohledání na internetu.


Back to top
Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací